Lišejník po "padesáté"



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?) 
22.3.2016 20:07

Odstranit mrtvé, očistit a podpořit živé stromy, zasadit nové a všeobecně zlepšit poměry v sadu. Nafotit před a po-klidně jen pro vlastní oči, nebo se svěřit, pochlubit na Efkuwink. Plivnout si do svých dlaní, nebo k témuž motivovat kamoše. Po vydatné fyzické námaze bude svět a zahrada obzvlášť řádově krásnější! Vsadím na to své nedělní botkycheeky, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
amazonka01 - (29) - 30.197 (?), 23.3.2016 7:13

Děkuji, ano, přesně na to se chystám. Jen tedy sadem bych to nenazývala :D

No, a až mi nekdo poradí, jak dostat lišejník z koncců vetviček, tak ho snad i očistím wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 23.3.2016 7:31

Očistit až tam, kam to dokážete. Když se musí, nebo moc chce, jdou i nejtenčí halůzky opucovat-např. starým, lehce roztřepeným zub.kartáčkem-bez uzardění praktikuji, když se dostanu k zaprasenému, pro někoho vzácnému angreštu... Neočištěné konce buď nechat tak, nebo je ufikněte-po zlepšení péče je šance, že narostou nové, v lepší kondici, než ty stávající. Nebuďte však překvapená, pokud se Vám ani přes veškerou snahu nepodaří stávající, dosud živé stromoví rozpumpovat k lepšímu růstu a plození- můžou být tzv.zababčené-viz zmíňka Váženého M.V.! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.151 (?), 22.3.2016 20:03

Pan Vysloužil mě předběhl.Záleží na tom co čekáte. Nejsem sadař, ale zdědila jsem neudržovanou zahradu se stoletou jabloní. Po vykácení náletů, vyřezání suchých větví a mírném pohnojení strom vyhnal mnoho nových větví, kvalita jablek se podstatně zlepšila.

Dle foto bych zahradu vyčistila - včetně smrku a křovin. Asi pokácela i jabloň, pokud jsou moc hustě. Určitě bych zahradu uklidila - vyhrabala všechno pod stromy, mírně přihnojila a dívala se co udělají. A nečekala zázraky letošní rok. Možná lehce postříkala kuprikolem nebo něčím podobným - ne kvůli lišejníkům, ale k zamezení houbových chorob, které tam asi budou.EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
amazonka01 - (29) - 30.197 (?), 23.3.2016 7:07

No, to co je v pozadí, je už vedlejší pozemek, tam fakr planýrovat nebudu. Jabloně jsou tam 2, jedna na pokácení a o druhou chci bojovat. Je mladá, není stoletá :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 23.3.2016 11:34

Složitě jsem to dočetla až sem a pořád jsem se nedozvěděla, čemu říkáte špatný stav stromů. Lépe řečeno mám dojem, že špatný stav stromů je podle vás to, že jsou obrostlé lišejníkem. Zkuste na něj zapomenout, stromům skutečně nijak neškodí, a popište, čím dalším vaše stromy trpí, jak vás ostatně několik diskutujících vyzývalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.181 (?), 23.3.2016 11:49

Naprosto souhlasím s EM, udělala bych to také tak. Jinak mi připadá, že ty stromy nebyly v minulosti (nejen poslední tři roky) nijak moc ošetřované a nějak zvlášť řezané - větve na fotkách ukazují to, že stromy poslední roky nemají vůbec přírůstky. Když má strom dost světla, vzduchu, vláhy a živin, tak roste bez ohledu na lišejník - prostě mu uroste - a na to tyhle stromy neměly sílu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.3.2016 12:11

Za devatero horami byla zahrádka - jižní svah (takže dosti slunce a určitě ne spodní voda),  v ní rostly mladé zdravé a dobře udržované ovocné stromy. Vtom odněkud přiletěl zhoubný mrak vražedných lišejníků, všechny stromy obalil a zadusil. Marně volala zahradní královna o pomoc, nikdo ji nevyslyšel. Až přijel chrabrý princ Arborec na žlutém koni a zlého čaroděje udolal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 41.6 (?), 23.3.2016 12:37

Tuhle pohádku jste měl napsat včera večer, hned by Martině lépe usínalo yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.246 (?), 23.3.2016 12:37

třeba chce slyšet :NE lišejník škodu stromům nepusobí.Máte jiný problém asi hlavně s výživou stromů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika